Keshilla

gatu – auto

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen. Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë. Arrat grijini imët ose shtypini. Pasi të jetë zbutur qepa, shtoni arrat e më pas piperin e kuq dhe përziejini të gjitha bashkë. Pasi të jetë fërguar qepa, largojeni tiganin nga zjarri. Tavën ku do të …

Troftë me arra Read More »

Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme

Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me shumë pak përbërës por të mrekullon me shijen fantastike që ka. Një kombinim perfekt i brokolit me gjizë dhe hudhra, i shijshëm sa më s’ka e që shoqërohet në mënyrë perfekte me gatime të ndryshme por edhe thjeshtë me …

Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Read More »

Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme

Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me shumë pak përbërës por të mrekullon me shijen fantastike që ka. Një kombinim perfekt i brokolit me gjizë dhe hudhra, i shijshëm sa më s’ka e që shoqërohet në mënyrë perfekte me gatime të ndryshme por edhe thjeshtë me …

Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme Read More »

Patate me hithra

Përbërësit 500 gr patate 200 gr gjethe hithrash të freskët 1 qepë e njomë 1 hudhër e njomë mëlmesa kripë dhe piper i zi 2 lugë gjelle miell misri piper i kuq Udhëzimet Hapi 1  Hithrat pastrojini e kalojini në ujë të valë për dy minuta. Më pas kullojini e pritini imët. Hapi 2  Qepën …

Patate me hithra Read More »

Ushqimet që ju ndihmojnë t’i kaloni më lehtë periodat gjatë verës

Në verë duhet, si në çdo stinë tjetër duhet të konsumoni sa më shumë fruta. Ato duhet të jenë të freskëta në mënyrë që t’i shijoni sa më shumë, por edhe të përfitoni prej tyre. Pse është e rëndësishme të ushqeheni mirë gjatë menstruacioneve? Ushqimi që ju konsumoni gjatë periodave ndikon në mënyrën si i …

Ushqimet që ju ndihmojnë t’i kaloni më lehtë periodat gjatë verës Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME