Torta

Tortë Portokalli

Përbërësit: 1 portokall 1/2 filxhani sheqer pluhur 1 filxhan rrush të thatë 1/2 filxhan arra të grimcuara 1/2 filxhan margarinë 1 filxhan sheqer pluhur 2 vezë 2 gota miell 1 lugë çaji sodë buke 1/2 lugë kripë 1 filxhan dhallë 1 lugë çaji ekstrakt vanile Gatimi: Ngrohni furrën paraprakisht në 180 gradë Celcius. Bluani portokallin që të …

Tortë Portokalli Read More »

Tortë Meringe

Përbërësit: PËR BAZËN: biskota,200gr, gjalpë 60gr, 5 gr kanellë pluhur, 30 gr sheqer. PËR MBUSHJEN: 300 ml ujë, 30 gr gjalpë, 1 kg qershi, 1/2 lËngË limoni, 30 gr niseshte, 80 gr sheqer PËR MERINGËN: 1 lugë uthull molle, 2 gr maja pluhur për ëmbëlsira, kripë, 3 të bardhët e vezës, 200 gr sheqer pluhur. …

Tortë Meringe Read More »

Torte Piramide

Perberesit: Keksa 2 Pudinka Vanile 3 Banane 1 Shllage Pudingu. 2-3 Filgjana te qajit qumshte 1 Filgjane te kafese sheqer 2 pudinka Vanille Gatimi: E Morim nje tave te madhe i shtrojme fole e lyejm me pudinke pak i shtojm 3 rena keksa e lyejm prape me pudinke prape i shtojme kekesat prap e lyejm …

Torte Piramide Read More »

Tortë me Jogurt

Perberesit per 12 persona:  2 vezë  1 lugë vaj  6 lugë sheqer  7 lugë miell  pak bakin  5 fletë dafine  500 g kos  1 shkop vanilje burbon  200 ml ajkë të ëmbël  1 qese për përgatitje të masës së tejdukshme për sipërfaqe të tortës  nga 250 g kajsi dhe mandarina nga konserva. Gatimi: Nxehet furra …

Tortë me Jogurt Read More »

Tortë me Dredhëza

Perberesit: 700 g dredhëza Kremi:  ½ l qumësht  2 qeska puding vaniljeje  6 lugë sheqer  ½ l .ajkë qumështi Patishpani:  5 vezë  5 lugë sheqer  5 lugë miell  1 qeskë sheqer vanilje  lëvore limoni Gatimi: Dredhëzat lahen dhe kullohen mirë. Pudingu me 6 lugë sheqer ulet në 8 lugë qumësht. Pjesa tjetër e qumështit vlohet. …

Tortë me Dredhëza Read More »

Torte Solemne

Perberesit: 10 vezë Për brumë: 200 gr miell 280 gr sheqer 2 limonë Për krem:  250 gr sheqer pluhur  250 gr gjalpë  40 gr miell  250 ml qumësht Për kremin e dytë:  90 gr sheqer  100 gr bajame  1 lugë niseshte  150 ml qumësht. Gatimi: Thyejmë 7 vezë dhe i ndajmë të bardhat nga të …

Torte Solemne Read More »

Torte Shtresore

Perberesit per 8 persona: 7 vezë 220 g sheqer 100 g miell 320 g çokollatë për zierje 250 g gjalpë lëvorja e 1 portokalli kripë Gatimi: Thyhen 7 ve, dhe të verdhat e vezëve përzihen me 1450 g sheqer, miksohen, bëhet një masë shkumë. Nga të bardhët e vezëve bëhet shkuma e bardhë. Të verdhave …

Torte Shtresore Read More »

Tortë Çokollate

Nevojiten: 250 g çokollatë për gatim, të grimcuar 250 g gjalpë i pakripur, i grimcuar 2 gota sheqer 3/4 % e gotës qumësht 4 vezë 1/4 e gotës vaj gjysmë gote qumësht-krem 1 qese bakin  1 gotë miell ¼ e gotës kakao gjysmë luge sodë bikarboni për dekorim – ashkla çokollate ‘shllag’ për ta servirur …

Tortë Çokollate Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME