Torta

Qysh me përgaditë krem për torte me margarinë?

Përbërësit: 200 gram margarinë 200 gram sheqer pluhur 200 gram qokollatë 2-3 lugë qumësht. Përzihet me mikser margarini i zbutur duke shtuar gradualisht sheqerin pluhur. Pasi të jetë bërë në formë shkume shtohet qokollata e shkrirë dhe qumështi. Përzihet përsëri dhe është e gatshme për lyerjen e torteve.

Qysh me përgaditë tortë të shpejtë?

Përbërësit: 1 gotë miell 1 pecivë 100 gram margarinë 1 gotë sheqer 3 vezë ½ gote qumësht. Në një enë të thellë vendoset margarina në temperaturë dhome. Përzihet me mikser duke shtuar gradualisht sheqerin derisa të bëhet masë në formë zalli. Shtohen vezët një nga një duke përzier vazhdimisht. Shtohet pastaj qumështi. Shtohet edhe mielli …

Qysh me përgaditë tortë të shpejtë? Read More »

Qysh me përgaditë Snickers torte?

Përbërësit: 450 gr biskota të bluara 150 gr çokollatë për zierje 250 ml qumësht 400 gr kikirik te pjekur 150 gr sheqer pluhur 200 gr margarinë 75 ml qumësht 3 puding 900 ml qumësht 7 luge sheqer 250 gr margarinë 150 gr sheqer pluhur 2 luge sheqer pluhur 3 luge kakao 250 ml ajkë e ëmbël 2 luge mjalte 75 gr çokollatë për zierje. Perzijme biskotat e bluara me cokollaten e shkrire …

Qysh me përgaditë Snickers torte? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME