Ëmbëlsira

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Përbërësit: 1 paketim biskota me kakao 1 paketim biskota të thjeshta 1 gotë uji lajthi 100 gram margarinë 2 lugë sheqer pluhur 1 gotë qumësht puding qokollatë luleshtrydhe Në blinder vendosen biskotat dhe lajthitë derisa të bluhen plotësisht. Vendosen në një enë në të cilën shtohet qumështi, gjalpi dhe përzihet. Enët e vogla në të …

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe? Read More »

Qysh me përgaditë krem për torte me margarinë?

Përbërësit: 200 gram margarinë 200 gram sheqer pluhur 200 gram qokollatë 2-3 lugë qumësht. Përzihet me mikser margarini i zbutur duke shtuar gradualisht sheqerin pluhur. Pasi të jetë bërë në formë shkume shtohet qokollata e shkrirë dhe qumështi. Përzihet përsëri dhe është e gatshme për lyerjen e torteve.

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME