Akullore

Qysh me përgaditë akullore me banane?

Përbërësit: 3 banane 4 luleshtrydhe Mjaltë 2 lugë kokos. 1.Vendosni bananet e copëtuara dhe të ngrira në mikser, si dhe luleshtrydhet e ngrira. 2.Shtoni mjaltin dhe përzieni derisa të arrini një masë kremoze. 3.Vendoseni në një enë me kapak për ngrirje, shtoni mbi kokos dhe vendoseni në friz për disa orë para servimit.

Qysh me përgaditë akullore me qokollatë?

Përbërësit: 4 të verdha vezësh 1 gotë sheqer 1 lugë ekstrakt vanille 200 gram qokollatë 1 gotë qumësht 1 gotë e gjysmë kremë për rrahje 1 lugë kakao. 1.Në tenxhere vendosni kakaon, qokollatën, qumështin dhe kremën. Përzieni vazhdimisht derisa të shkrihet qokollata dhe largojeni nga zjarri. 2.Në një enë të thellë përzieni të verdhat e …

Qysh me përgaditë akullore me qokollatë? Read More »

Qysh me përgaditë akullore me pjeshkë?

Përbërësit: 300 ml kremë për ëmbëlsira ½ gote sheqer 1 lugë caji ekstrakt vanille 4-5 pjeshka. 1.Vendoset kremi në një enë duke shtuar vanillën dhe rrahet me mikser për disa minuta derisa të bëhet shkumë. 2.Copëtoni pjeshkët, vendosini në blinder dhe shtoni sheqerin. Bluani derisa të bëhet formë pireje. 3.Shtoni masën me pjeshkë në enën …

Qysh me përgaditë akullore me pjeshkë? Read More »

Akullore

                    Përbërësit: 300gr shllag krem 200gr qumesht pluhur 600 ml jogurt 300 gr biskota te bluar plazma 3 qese zhelatine 500 gr peme te kohes/dredheza, ose ndonje tjeter 100 gr sheqer Pergaditja 300 gr shllag kremen e qitni ne 2 dc uje dhe i perzieni me …

Akullore Read More »

Banana Split

  Perberesit: – 4 banane – 100 gr arra te bluara – 12 topeza akullore – zhelatin ose zhele – 200 ml. shllag ( whipped cream) Gatimi: Ne një tas për perzierje vendosim shllagun dhe e perziejme me mikser.  Ne pjaten për servim te banana splitit vendosim 3 topa akullore. Bananen e pastrojme dhe e …

Banana Split Read More »

Akullore me Portokall

Përbërësit: 40 g pana, 250 g sheqer, 6 portokalle, 1 limon, 1 gotë qumësht, 1 gotë e vogël lëng mandarinash, 1 gotë e vogël lëng portokalli. Gatimi: Lani portokallet dhe limonin, thajini dhe fërkojini lehtë lëkurat mbi sheqer që të marrë aromë. Ndajini përgjysëm portokallet, shtrydhini, filtrojini lëngun, hidheni në një tigan, shtoni gjithë sheqerin …

Akullore me Portokall Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME