Brumëra

Pallaqinka (palepeta)

Perberesit: – 5 veze, – gjysme litre qumesht (ne mungese te qumeshtit vetem uje), – pak kripe, – 1 sheqer vanileje, – 1 filxhan kafeje vaj, – 400 gram miell. Gatimi: Se pari tunden vezet pastaj shtohen: qumeshti, vaji, kripa, sheqeri i vaniles e mielli dhe tunden te gjitha. Tigani per palepete, pasi ngrohet me pare, …

Pallaqinka (palepeta) Read More »

Pica me Kepurdha x

Perberesit: 8g-18gram maja birre 180gram vaj ulliri 18gram kripe 1kg miell mocarela salce nje gote uje kerpurdha Gatimi: Shija e pices varet nga pergatitja e brumit, prandaj duhet patur mjaft kujdes ne pergatijen e brumit. Hedhime 3 luge gjelle maje birre dhe me pas shtojme vaj ulliri dhe 1 gote uje . Hedhim dhe 6kg …

Pica me Kepurdha x Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME