Pamja

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Kakao është një nga produktet e rekomanduara për të qetësuar lodhjen e fytyrës, plakjen dhe krijimin e rrudhave. Kakao është e pasur me antioksidantë që mundësojnë rritjen e kolagjenit. Për këtë arsye maska me kakao është një prej maskave të rekomanduara kundër plakjes dhe rrudhave. Po ashtu, kakao përmirëson qarkullimin e gjakut dhe rrit lagështinë …

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes? Read More »

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?

Nuk është vetëm eliminimi i stresit që ndikon si përparësi. Gjithashtu është e domosdoshme të kufizoni ngjyrën dhe dëmtimin nga nxehtësia që të parandaloni çarjen e majave të flokëve dhe dëmtimin e tyre.  Sipas shkencëtarëve, tek shumica e njerëzve, cikli i rritjes së flokëve është mes 2 deri 6 vjet. Flokët rriten përafërsisht rreth 1.5 …

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten? Read More »

Qysh me ditë sa shpesh duhet pastruar dhëmbët?

Dhëmbët janë substancat më të “vështira” të trupit. Në total janë 32 dhembë, por zakonisht 28 prej tyre mbesin në vend. Dhëmbët kërkojnë durim, si dhe larje të përditshme.  Duhet treguar shumë kujdes nga aciditeti që krijohet natën nga mbetjet ushqimore, si dhe nga plasaritjet e herë pas hershme që ndodhin tek dhëmbët. Një tjetër …

Qysh me ditë sa shpesh duhet pastruar dhëmbët? Read More »

Qysh me largu zbokthin?

Zbokthi është një problem që  proekupon shumë njerëz, dhe shumë prej tyre janë të mërzitur, apo të zhgënjyer nga jo efikasiteti i shumë shamponëve. Në qoftë se ky është rasti juaj, atëherë ju sjellim disa këshilla se si të heqni zbokthin në mënyrë natyrore. Uthulla e mollës    Aciditeti i uthullës së molles ndryshon pH …

Qysh me largu zbokthin? Read More »

Qysh me i ditë ushqimet që pastrojnë lëkurën?

Çfarë ju konsumoni ka një ndikim të madh në shëndetin tuaj, dhe për lëkurën tuaj. Një dietë e shëndetshme është çelësi për lëkurë të shëndetshme, dhe ju sjellim gjashtë lloje të ushqimit që ju të arrini atë. Boronicat janë të pasura me antioksidantë, të cilat luftojnë radikalet e lira, shkakun e plakjes së parakohshme dhe sëmundjeve …

Qysh me i ditë ushqimet që pastrojnë lëkurën? Read More »

Qysh me përgaditë maskë me majonezë për lëkurë të thatë?

Përgaditeni masën për aplikim. -2 lugë të ngrënjes me majonez -1 lugë kafeje baby oil (vaj të fëmijëve) Kombinojijni dhe përzijini këta sy përbërës. Lyjeni në qafë, fytyrë, mbi bërryla dhe gjunj apo kudo tjetër që ju mund të keni dobi dhe përfitim prej saj. Mbajeni 20 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën dhe gjymtyrët …

Qysh me përgaditë maskë me majonezë për lëkurë të thatë? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME