Modë & Stil

Qysh me e shmangë dhimbjen nga këpucët?

Disa lloje të këpucëve nuk janë shumë të përshtatshme, duke shkaktuar kështu dhimbje të këmbëve. 1.Parandaloni fërkimin dhe shfaqjen e ‘fluskave’ që mbushen me ujë në këmbë, duke lyer këmbët me deodorant stik. 2.Aplikoni pudër të bebave në këmbë për të reduktuar djersitjen. 3.Vendosni silikonë për këpucë për të lehtësuar presionin e tepërt në disa …

Qysh me e shmangë dhimbjen nga këpucët? Read More »

Qysh me i largu njollat e makeup-it nga rrobat?

Shpeshherë ndodhë që rastësisht të ndotim rrobat, sidomos ato me ngjyra të hapura me sherk. 1.Mënyra më e lehtë për largimin e njollave të sherkut, dhe makeup-it në përgjithësi është duke fërkuar njollën lehtësisht me letër të lagur. Aplikohet një sasi e deterxhentit të enëve, lejohet të veprojë për disa minuta dhe pastaj futet në …

Qysh me i largu njollat e makeup-it nga rrobat? Read More »

Qysh me i ditë flokët që janë në trend këtë pranverë?

Më kot mbahen flokët bjondë si më të pëlqyer për stinën e pranverës, pasi trendi i këtij sezoni lidhet me nuancat e kafes së artë, nuanca harmonike që ndriçojnë lëkurën Më kot mbahen flokët bjondë si më të pëlqyer për stinën e pranverës, pasi trendi i këtij sezoni lidhet me nuancat e kafes së artë, …

Qysh me i ditë flokët që janë në trend këtë pranverë? Read More »

Qysh me e ditë trendin më të fundit të vetullave?

Make-up artistët shpeshherë vijnë me ide të reja, të cilat shumë shpejtë përhapen në botën e femrave dhe bëhen trend. Kësaj here artistja Stella Sironen, në faqen e saj në instagram me username @stella.s.makeup publikoi disa fotografi të vetullave në formë të pendës. Pas kësaj, shumë nga makeup artistët e tjerë, dhe adhuruesit e makeup-it …

Qysh me e ditë trendin më të fundit të vetullave? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME