Festa

Qysh me kriju pemë të krishtlindjeve si dekorim?

Nëse keni ndonjë bluzë me ornamente që nuk ju bie, apo nuk e vishni më, atëherë atë mund ta shëndrroni në dekorim për shtëpi. 1.Prisni dy trekëndësha të njejtë nga bluza. 2.Qepni copat së bashku, me anë të makinës për qepje apo manualisht me dorë. 3.Mbushni hapësirën brenda me sasi të mjaftueshme pambuku. 4.Vendosni një …

Qysh me kriju pemë të krishtlindjeve si dekorim? Read More »

Qysh me përgaditë kekë të vegjël për Halloween?

Përbërësit: 100 gram margarinë 100 gram sheqer 2 vezë 100 gram miell 2 lugë qumësht. 1.Në një enë të thellë kombinoni margarinën dhe sheqerin derisa të formohet shkumë. Shtohen vezët një nga një duke përzier vazhdimisht. Me lugë druri duke përzier shtoni miell dhe shtoni qumështin. Në tepsi të veqantë për kekë të vegjël vendosni …

Qysh me përgaditë kekë të vegjël për Halloween? Read More »

Qysh me kriju plagë në fytyrë me anë të makeup-it?

Për të krijuar plagë në fytyrë e cila duke shumë reale për festën e Halloween-it ndiqni këto hapa:  1.Filloni duke krijuar bazën në fytyrë. Aplikoni sherk me ngjyrë më të mbyllur se zakonisht në gjithë fytyrën. Ndërsa, në gjithë kapakun e syrit aplikoni hije me ngjyrë kafe apo vjollcë pa shkëlqim. 2.Aplikoni një sasi të …

Qysh me kriju plagë në fytyrë me anë të makeup-it? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME