Festa

Qysh me i ngjyros vezët për pashkë me fëmijë?

Ngjyrosja e vezëve është një mënyrë argëtuese për të festuar pranverën dhe për ti shtuar ngjyrë festës së pashkëve. Nevojiten: vezë ngjyra për vezë uthull ujë. 1.Vendosni vezët në një tenxhere dhe mbuloni ato me ujë të ftohtë. Pasi të zihen lihen të ftohen në ujë të akullt për 5 minuta. 2.Ndërkohë që vezët janë …

Qysh me i ngjyros vezët për pashkë me fëmijë? Read More »

Qysh me kriju dhuratë romantike?

Për të krijuar vetë një dhuratë romantike shumë të bukur ju nevojiten: 2 filxhana kafeje një ngjyrësh, me ngjyrë të hapur laps marker rezistent 1.Filloni duke shkruar me laps thënien që dëshioni në filxhan kafeje. 2.Pastaj, me kujdes me marker shënoni mbi thënien e shkruar me laps. Lejoni të thahet për 2 orë.

Qysh me i dekoru shishet e shampanjës?

Nevojitet: ngjitës shkëlqim me ngjyra 1.Së pari merrni shishet dhe i pastroni me ujë të ngrohtë për të larguar letrat. Pastaj me vaj apo sodë bikarboni largohen pjesët e mbetura të ngjitësit. 2.Aplikoni ngjitës në shishe dhe në zonën me ngjitës shtoni xixat/shkëlqimin derisa të mbulohet shishja plotësisht. 3.Lejoni të thahet për disa orë.  

Qysh me u përkujdesë që partneri të ndihet i veqantë?

1.Dëgjoni të gjitha gjërat që ju tregon. Mbani mend edhe gjërat më të thjeshta, si ngjyra e preferuar, filmi i preferuar apo edhe ushqimi i preferuar. 2.Nga të gjitha gjërat që tashmë i dini për partnerin, zgjedhni një dhuratë e cila është sentimentale. Kjo nuk duhet të jetë diqka domosdoshmërisht e shtrenjtë, por duhet të …

Qysh me u përkujdesë që partneri të ndihet i veqantë? Read More »

Qysh me i ditë vendet më të bukura për ti kaluar festat e fundvitit? x

Në qoftë se ende nuk e keni menduar se ku të shkoni, kjo varësisht dhe kursimeve tuaja, ju propozojmë 3 vendet më të bukura ku mund të kaloni festat e fundvitit. 1.Londra, e cila përveq që është një vend tejet i bukur ka edhe një aromë nëpër rrugë që të lë mbresa të jashtëzakonshme. 2.Australia …

Qysh me i ditë vendet më të bukura për ti kaluar festat e fundvitit? x Read More »

Qysh me i dekoru ornamentet për pemë krishtlindjesh?

Për ti kthyer ornamentet një ngjyrëshe të thjeshta në ornamente të veqanta dhe shumë të bukura është shumë e thjeshtë. 1.Merrni ornamentet një ngjyrëshe të bardha, dhe pastroni ato me një copë pambuk dhe alkool. 2.Vizatoni lule duke përdorur marker, sikur në foto. 3.Me ngjyra akrili apo uji mund ti mbushni lulet e vizatuara me …

Qysh me i dekoru ornamentet për pemë krishtlindjesh? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME