Valon

QYSH ME APLIKU PËR TË VOTUAR NË ZGJEDHJET E PËRGJITHSHME ME 11 QERSHOR 2017?

Për të aplikuar për të votuar ju nevojitet të keni: Letërnjoftim apo pasaportë të Republikës së Kosovës (nëse nuk e keni asnjërën na shkruani në email adresën [email protected] dhe ju tregojmë si të votoni) Kompjuter me qasje në internet Email adresë për të dërguar dhe pranuar emaila Printer apo mundësi për të shtypur formularin Skener …

QYSH ME APLIKU PËR TË VOTUAR NË ZGJEDHJET E PËRGJITHSHME ME 11 QERSHOR 2017? Read More »

Qysh me ndal, kontrollu nese ke Google Docs virusin?

Qysh me dite nese je afektu nga ky virus? Cili virus lexo ketu Nese keni klikuar ne “Allow” kur ju kane kerkuar casje ne llogarine tuaj mundesite jane te mdhaja qe ke pranu virusin, Nese nuk keni klikuar ne link atehre gjithcka eshte ne regull! Virusi ka mund te fshij edhe veten pasi qe ka kry komandat e nevojshme. Cilat jane …

Qysh me ndal, kontrollu nese ke Google Docs virusin? Read More »

Levrek në skarë

Përbërësit: ▪ 4 levrek ▪ Perime skare (kunguj, patëllxhana) ▪ Vaj ▪ Kripë ▪ Piper Përgatitja: Presim levrekun në fileto, e marinojmë me vaj, kripë, piper dhe e vendosim në skarë. Edhe me perimet veprojmë në të njëjtën procedurë. Pasi ta kthejmë levrekun në anën tjetër të skuqet vendosim perimet. Dekorojmë si në foto.

Hasude me arra

Përbërësit: ▪ 100 gr gjalpë ▪ 150 gr niseshte ▪ 150 gr sheqer ▪ 100 gr arra Përgatitja: Në një tigan skuqim niseshtenë me gjalpë derisa të marrë pak ngjyrë. Shtojmë ujin më ngadalë derisa të mblidhet masa. Më pas shtojmë sheqerin. E kavërdisim derisa të mblidhet përsëri. Më vonë, shtojmë arrat. Me 1 lugë …

Hasude me arra Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME