Mentor K

Qysh Me Deaktivizu Timeline nga Profili juaj ne Facebook ne Firefox?

Pas shume kerkesave dhe ankesave nga shume perdorues te rrjetit social me te njohur ne bote per deaktivizimin e ‘shpikjes’ me te re nga Facebook – Timeline, portali edukativ Qysh Me ka gjetur nje zgjidhje per ju vizitore. Per me shume, ndiqni hapat ne vazhdim: 1. Hapni Firefox dhe instaloni shtesen User Agent Switcher dhe …

Qysh Me Deaktivizu Timeline nga Profili juaj ne Facebook ne Firefox? Read More »

Cilat jane disa Veprime per nje Martese te Lumtur?

Duke pasur nje martese te lumtur do te thote te kesh nje marredhenie te mire, emocionuese dhe funksionuese. Te mbash nje martese te suksesshme mund te jete e veshtire, por eshte e arritshme me kohe dhe perpjekje. Mbani martesen tuaj te lumtur dhe te shendetshme duke respektuar ndjenjat e partnerit tuaj, komunikoni sa me shpesh …

Cilat jane disa Veprime per nje Martese te Lumtur? Read More »

Qysh Me i Nderru Permasat nga Inça ne Centimetra ne Word 2010?

Ne Microsoft Word 2012 gjatesia, gjeresia dhe edhe madhesia e fletes eshte e paraqitur ne inça. Nese deshironi qe keto madhesi te paraqiten nga inça ne centimetra, atehere percillni hapat ne kete artikull. 1.Klikoni tek File dhe pastaj Options. 2. Klikoni tek opsioni Advanced. 3. Shkoni me poshte tek Display dhe si ne foton e …

Qysh Me i Nderru Permasat nga Inça ne Centimetra ne Word 2010? Read More »

Cilët janë përbërësit natyral për një grim të mirë?

Grimi mund të bëhet me të gjithë përbërësit natyralë të cilët janë më pak toksik se sa grimi që është i prodhuar në mënyrë artificiale. Disa përbërës artifical janë shumë toksik dhe thuhet se janë klasifikuar si kancerogjene. Makijazhi (grimi) vihet në lëkurën tonë, e cila absorbon çdo gjë që  vëmë në të. Dylli i Bletës Dylli …

Cilët janë përbërësit natyral për një grim të mirë? Read More »

Qysh me i mirëmbajtë dhëmbët të shëndetshëm?

Nëse kemi dhëmbë të shëndetshëm, atëherë krijojmë një buzëqeshje që lë përshtypje të mirë gjithmonë. Sidoqoftë, kjo nuk është arsyeja e vetme pse duhet mbajtur dhëmbët tanë të shëndetshëm. Problemet me dhëmbë krijojnë një dhimbje që shumë njerëz e kanë përjetuar, mirëpo një e keqe është se ajo dhimbje nuk largohet lehtë dhe nuk duhet …

Qysh me i mirëmbajtë dhëmbët të shëndetshëm? Read More »

Qysh Me Zhvillu Interesimin e Bashkeshortes tuaj per Futboll?

Siç e dijme te gjithe, shumica e atyre femrave ne vendet ku futbolli nuk eshte i zhvilluar e urrejne kete sport, perkunder meshkujve qe nje pjese e madhe e tyre jane te çmendur pas futbollit. Ne kete artikull do te tregojme se si te zhvillojme interesimin e bashkeshortes tuaj mbi sportin me te zhvilluar ne …

Qysh Me Zhvillu Interesimin e Bashkeshortes tuaj per Futboll? Read More »

Qysh Me i Perdore Shtesat (Add-ons) ne Shfletuesin Firefox?

Mozilla Firefox eshte njeri nder shfletuesit me te mire diteve te sotme. Per kete shfletues ekzistojne shume shtesa apo add-ons qe mund t’i shkarkoni dhe te beni eksperiencen tuaj ne internet me praktike dhe interaktive. Ketu do te paraqesim disa hapa per t’i instaluar dhe perdorur shtesat mbi Mozilla Firefox. Hapni Mozilla Firefox. Klikoni tek …

Qysh Me i Perdore Shtesat (Add-ons) ne Shfletuesin Firefox? Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME