lola.berisha

Manekinia ka ndarë recetën për shije të mrekullueshme dhe sandviç të shëndetshëm me djathë dhe pjeshka

Nëse dëshirojmë të dukemi si Chrissy Teigen, atëherë na pëlqen… Manekinia dhe bashkëshorte e John Legend, Chrissy Teigen, ka ndarë recetën për tost, e cila është zgjedhje më shumë se e mirë për kafjallin tuaj, madje edhe për darkë, transmeton Qysh Me. Përbërësit: – 5 lugë e gjysmë të vogla gjalpë;– 9 feta buke të …

Manekinia ka ndarë recetën për shije të mrekullueshme dhe sandviç të shëndetshëm me djathë dhe pjeshka Read More »

Ëmbëlsirë verore: Desert freskues dhe i shijshëm me mjedra!

Kush nuk ka dëshirë të shijojë një ëmbëlsirë të shijshme në çdo vakt pa frikën e kalorive dhe shtimit të peshës? Përbërësit: – ½ filxhan ujë;– 4 filxhanë mjedra të freskëta;– ¼ ujë të ftohtë;– 2 lugë të vogla nisheste;– ½ filxhan sheqer;– 1 lugë e vogël lëng limoni. Përgatitja: Nxehni, në temperaturë mesatare, një …

Ëmbëlsirë verore: Desert freskues dhe i shijshëm me mjedra! Read More »

Si ta nxehni picën, por që të jetë e shijshme dhe e sigurt për ta ngrënë: As të mos ju shkojë mendja ta përdorni mikrovalën!

Para nxehjes spërkatni çdo copë pice me disa pika uji Kur bash diç nuk kemi vullnet të gatuajmë darkën, disi më e lehtë na është të porosisim picë, posaçërisht nëse kemi mysafirë apo mbeteni zgjuar shumë më gjatë seç kemi planifikuar, transmeton Qysh Me. Dhe kjo është zgjidhje e shkëlqyeshme, e shpejtë, mirëpo më së …

Si ta nxehni picën, por që të jetë e shijshme dhe e sigurt për ta ngrënë: As të mos ju shkojë mendja ta përdorni mikrovalën! Read More »

Speca të pjekur me hudhër dhe ajkë: Mrekulli e vërtetë nga furra!

Perimet e pjekura në furrë apo në skarë japin aromë dhe shije të veçantë Përbërësit: – 4 speca gogozhare;– 50 ml vaj;– kripë;– piper;– 2 thelpinj hudhre;– 1 ajkë e thartë. Përgatitja: • Nxehni furrën në 200 gradë Celsius dhe enën për pjekje lyeni me vaj. • Lani specat, qitni kripë dhe piper dhe vendosni …

Speca të pjekur me hudhër dhe ajkë: Mrekulli e vërtetë nga furra! Read More »

Kombinimi i vishnjave dhe çokollatës: Akullore gati për pesë minuta!

Pos që është e shijshme, kjo ëmbëlsira është edhe e shëndetshme dhe as që do t’ju marrë shumë kohë Përbërësit: – 150 – 200 g vishje (të pastruara nga bërthamat),– 200 ml qumësht sipas dëshirës (më mirë është qumësht kokosi),– 2 lugë të vogla kakao të freskët,– 2 lugë të vogla sheqer. Përgatitet shumë thjeshtë: …

Kombinimi i vishnjave dhe çokollatës: Akullore gati për pesë minuta! Read More »

Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën!

Çokollata e shkrirë është shtojcë e përsosur për akullore, tortë dhe ëmbëlsira Nëse nuk dëshironi të blini glazurë të gatshme, kjo është mënyra se si ta bëni vetë pa u lodhur shumë, transmeton Qysh Me Kjo video do t’ju bindë që menjëherë të shkoni te shporeti, ndërsa më vonë edhe gishtat do t’i lëpini! Përbërësit: …

Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën! Read More »

Kek me avokado, kungull të njomë dhe çokollatë të zezë

Racione: 6-8 persona Kohë: 45-50 min Vështirësi: e thjeshtë Shtype Ju ka shkuar ndonjehere ndermend te perdorni kungullin e njome dhe avokadon ne nje embelsire? Nese jo, duhet patjeter te provoni kete kek me çokollate! Me besoni qe butesia dhe aroma e tij ndersa piqet, do ti bej te gjithe te harrojne qe ne brendesi …

Kek me avokado, kungull të njomë dhe çokollatë të zezë Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME