Fisnik

Qysh Me Fitu Para Nga Ethereum Mining?

Kohëve të fundit në Kosovë është shfaqur trendi i “mining” për kryptovaluta (cryptocurrency) të ndryshme, dhe sipas gojëdhënave më e popullarizuar për mining në Kosovë duket të jetë Ethereum (ETH). Arsyeja e këtij trendi është padyshim rritja masive e vlerës së Ethereumit për një kohë shumë të shkurtër në botën e kryptovalutave. Vlera e 1 …

Qysh Me Fitu Para Nga Ethereum Mining? Read More »

Torte me lajthi

Përbërësit: 5 te bardhe te vezes 5 luge sheqer Nje vanilje sheqer 5 luge lajthi te bluara Nje qese pluhur paste 5-6 luge uje te nxehet Gjysem luge nescafe Perberesit per kremin: 5 te verdha te vezes 5 luge sheqer 80 gr qokollate qumeshti 150 gr margarine 200 ml ajke e embel Gllazura: 100 ml …

Torte me lajthi Read More »

Torte Zebër

Perberesit: 4 veze 1 gote uji sheqer 1 gote vaj 1 gote qumesht 2 gota miell 2 luge kakao 1 pluhur paste 1 sheqer vanile Pergaditja: Se pari kallepi ku do te piqet embelsira duhet te lyhet me yndyre dhe te permillet.Pastaj tundim vezet me sheqer dhe sheqervanile derisa te shkrihet sheqeri dhe pastaj shtojme …

Torte Zebër Read More »

Tortë Portokalli

Përbërësit: 1 portokall 1/2 filxhani sheqer pluhur 1 filxhan rrush të thatë 1/2 filxhan arra të grimcuara 1/2 filxhan margarinë 1 filxhan sheqer pluhur 2 vezë 2 gota miell 1 lugë çaji sodë buke 1/2 lugë kripë 1 filxhan dhallë 1 lugë çaji ekstrakt vanile Gatimi: Ngrohni furrën paraprakisht në 180 gradë Celcius. Bluani portokallin që të …

Tortë Portokalli Read More »

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME