Admin

Kek

Për një kek 600 g duhen : miell : 3 gota uji, sheqer : 1 gotë e gjysmë uji plot, rrush i thatë ose kokrra reçeli : 1 filxhan kafeje,

Krepa me Akullore

 Per te Pergadite Krepa me Akullore ju nevoiten: 300 gr miell 1 litër qumësht 2-3 vezë 1 lugë gjalpë 1 majë luge sheqer 1 majë luge kripë piper të bardhë 1 lugë liker

Kek me Bajame

Perberesit: – Bajame 250 gram – biskota 150 gr – Sheqer pluhur 250 gr – Margarine 120 gr – Cokollate150gr – 7 veze – Krem pana 120 ml – Nje vanille

Qysh Me Pregadite Ushqim te Shendetshem per Femijet?

A dëshironi të përgatisni ushqime të shpejta dhe të shëndetshme për to? Shumica e fëmijëve pëlqejnë të hanë diçka në mes vakteve. Ushqimet e shëndetshme krahas marrjes së energjisë dhe elementëve ushqyes ndihmojnë të shtypin urine gjatë ditës. Si mund të përgatisni ushqime të shëndetshme për fëmijët tuaj?

Kjo eshte arkiva e uebfaqes tonë, keto artikuj janë të vjeter dhe nuk jemi duke i mirembajtur. Ju lutem na vizitoni në platformën e re QYSH.ME