Qysh Me - Kërko - Qysh me përgaditë amareta me bajame? 
Kyçu

Qysh me përgaditë amareta me bajame?

Arbona D Arbona D | Embelsira | 16 December 2017 | 17:36

Përbërësit:

  • 300 gram bajame
  • 300 gram sheqer
  • 3 të bardha të vezës.

Bluhen arrat ne mikser dhe rrihni mire vezet derisa te krijohet nje mase e qendrueshme.

Pasi te bardhat te jene gati i bashkojme me sheqerin dhe arrat e grira.

Perzihen mire.

Ne tepsine e furres shtrojme nje leter alumini dhe me nje luge ndajme dhe vendosim mbi leter masen e qendrueshme qe pergatitem.

Piqen ne temperature te ulet 100 grade per 40 minuta  derisa te jene pjekur mire.

Largoni nga furra.

Image

 

Komentet

Të Ngjajshme