qyshmetro-join-our-family

Supë Franceze me Qepë dhe Hudhra

Supë Franceze me Qepë dhe Hudhra - receta gatimi

Perberesit:

  •  1 kokë hudhër (pastrojini mirë gjithë thelpinjtë)
  •  2 qepë të mëdha, të pastruara e të prera hollë
  •  900 ml lëng pule ose perimesh
  •  1 lugë gjelle gjethe majdanozi, të prera hollë
  •  1 lugë gjelle me gjethe koriandri, të prera hollë
  •  1 lugë gjelle vaj ulliri
  •  1 lugë gjelle lëng limoni
  •  pak kripë e piper të zi, të bluar në çast.

Gatimi:

Në një tenxhere të thellë nxeheni vajin dhe kaurdisni në zjarr mesatar qepët, për rreth 5 min.

Shtoni hudhrat, lëngun e pulës ose të perimeve, 2/3 e erëzave dhe kripën e piperin.

Uleni zjarrin dhe lëreni supën të ziejë ngadalë e mbuluar me kapak, për rreth 20 min.

Në vazhdim, hiqeni nga zjarri dhe shtoni lëngun e limonit. Përziejeni dhe vendoseni sërish në zjarr. Lëreni të marrë një a dy valë dhe hiqeni nga zjarri.

Servireni në pjata, duke shtuar nga lart sasinë e mbetur të erëzave. Shoqërojeni me bukë të zezë.


Nëse keni diçka për të shtuar në temë ju lutem shkruani poshtë tek komentet.

Përgjigju

Email adresa nuk do të publikohet.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>