qyshmetro-join-our-family

Rafaello


Përbërësit:

  1. 300 gram arra kokos
  2. 1/2 kg sheqer
  3. 400 gram qumesht pluhur
  4. 250 gram margarin
  5. 2 vanilin sheqer
  6. 2 filxhana caji uje
  7. lajthia sipas deshires

Gatimi:

2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje . I hedhim margarin ,sheqerin pasi te zieje dhe e heqim nga zjarri .I shtojme qumeshtin pluhur e perziejme prap me mikser ,ne pas i shtojme edhe arra kokosin ,vanilin sheqerin prap e perziejme me mikser mire .Masa duhet te qendroj ne frigorifer 2 ore dhe pastaj i bejme toptha ku seciles ia vem nga nje lajthi .


Nëse keni diçka për të shtuar në temë ju lutem shkruani poshtë tek komentet.

Përgjigju

Email adresa nuk do të publikohet.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>