Qysh me shëru kolesterolin?

Kolesteroli njihet si përgjegjës për disa sëmundje që kanë të bëjnë me zemrën dhe atakun kardiak.

Përbërësit për të përgaditur një ilac natyral për shërimin e kolesterolit janë:

  • 2 lugë uthull molle
  • 2 lugë mjaltë
  • 2 lugë kanellë
  • 2 lugë lëng limoni
  • 1 gotë ujë.

Të gjithë përbërësit përzihen dhe vendosen në një kavanoz.

Pihet nga një lugë në stomak bosh në mëngjes.

Përcillet me një gotë ujë.

Qysh me mbajtë dietë me lakra?

Qysh me mbajtë dietë shtatë ditore?