Qysh me i riparu flokët e dëmtuara?

Për të riparuar flokët e demtuara nga zbardhuesi, apo vetëm nga fenirimi apo drejtimi i tyre sygjerohet maska e përgaditur me vetëm 3 përbërës:

  • Gjysmë gote jogurt
  • 1 lugë mjaltë
  • 1 lugë uthull molle.

Në një enë vendosni jogurtin, duke shtuar mjaltën dhe uthullën e mollës.

Uthulla e mollës në këtë maskë do të ketë efekt të dyfishtë, riparimin e flokut si dhe largimin e yndyrës së tepërt.

Maska e përzier mirë duhet të aplikohet në rrënjë të flokëve dhe në gjatësi.

Mbahet maska për 20 minuta, dhe pastaj lahen flokët me ujë të vakët.

maske per floke

Qysh me i ndriçu flokët?