Qysh me rikthy shkëlqimin e lëkurës?

Përbërësit;

3 lugë qumësht

1 lugë lëng limoni

1 lugë hudhra të shtypura

Në një enë shtoni përbërësit me rradhë.

Merrni hudhrat heqni levozhgen dhe shpejt i shtypni mirë.

Hidhni dhe hudhrat tek pjesa tjetër ku janë dy përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë deri sa të jenë shkrirë me njëri-tjetrin.

Vendosni masken në fytyrë dhe e lini deri sa të thahet.

Kjo maskë e përgatitur në shtëpi është shumë efektive, si dhe do t’ju ndihmojë t’i riktheni në mënyrë natyrale shkëlqimin fytyrës suaj.

Qysh me përgaditë maskë kundër shenjave në fytyrë?

Qysh me ditë sa shpesh duhet bërë tretmane të fytyrës?