Qysh me rikthy elasticitetin e lëkurës?

Përbërësit:

  • 1 domate
  • 2luge vaj ulliri
  • 2 luge sheqer.

Në një enë vendosni vajin e ullirit.

Shtoni sheqerin, dhe në fund shtoni pjesën e brendshme të domates.

Përzijeni maskën dhe aplikojeni në fytyrë.

Masazhoni lëkurën për disa minuta dhe shpërlani pas 15 minutash.

elasticiteti

Qysh me përgaditë maskë kundër shenjave në fytyrë?

Qysh me ditë sa shpesh duhet bërë tretmane të fytyrës?