Qysh me përgaditë sarma pule?

Përbërësit:

  • 1 gotë ajkë
  • 2 gota djathë
  • 6 pjesë gjoks pule
  • 1 vezë
  • 1 gotë prezlla.

Nxehet furra paraprakisht në 200 gradë.

Në një enë kombinojmë ajkën me djathë, dhe pastaj shtojmë pak spinaq dhe e përziejmë mirë.

Pastaj marrim pjesët e mishit të pulës të cilat i rrahim pak, i kryposim dhe vendosim pak nga masa me spinaq dhe i mbështjellim njësoj si sarmat.

Rrahim një vezë në të cilën shtojmë 3 lugë djathë.

Rolet e përgaditura i kalojmë në këtë përziejmë, dhe në fund i kalojmë në prezlla.

I vendosim në tavë për pjekje.

Sipër anash roleve shtojmë ajkën.

Ulëm temperaturën në 180 gradë, dhe lejojmë të pjeket për 30 minuta.

Fileto Pule të Mbushur me Perime

Pulë me Kërpudha