Qysh me përgaditë maskë për largimin e rrudhave?

Përbërësit:

  • 1 domate
  • 1 lugë sheqer
  • 1 lugë niseshte

Domaten e bluajmë në blinder derisa të bëhet pure.

Shtojmë përbërësit e tjerë.

I përziejmë mirë dhe e aplikojmë masën e përgaditur në fytyrë.

Masazhojmë fytyrën për disa minuta dhe shpërlajmë me ujë të ftohtë.

maske

Qysh me apliku korrektorin në fytyrë në mënyrën e duhur?

Qysh me kriju deodorant natyral?