Qysh me përgaditë kremë për forcimin e thonjëve?

Përbërësit:

  • Vazelinë
  • Leng limoni
  • Vaj ulliri.

Në një enë kombinohet 1 lugë vazelinë, 2 lugë lëng limoni dhe 1 lugë vaj ulliri,

Përzihet masa dhe aplikohet në thonjë dhe në lëkurë rreth thonjëve.

Lejohet të veprojë për 15 minuta dhe pastaj shpërlahet.

Qysh me përgaditë maskë për largimin e rrudhave?

Qysh me përgaditë maskë zbutëse për fytyrë?