qyshmetro-join-our-family

Qysh Me Zhblloku Facebook-un ne Pune?

Nje nder disa mundesite qe mund te aplikohet eshte kjo:

Hapi 1:

Hapeni ”Command Prompt” (CMD). Ne Windows XP kete mund ta beni duke klikuar ne Start dhe pastaj ne Run, dhe e shkruani CMD.

Ndersa ne Windows 7 kete mund ta beni duke klikuar ne Start dhe ne fushe e kerkimit ku shkruan Search Programs and Files, shkruani CMD.

Hapi 2:

Shkruani ”ping facebook.com”

Hapi 3:

Perpara do t’ju shfaqet IP-ja e Facebook-ut te cilen do ta shfrytezoni ne hapin e 5-te.

Hapi 5:

Shkruajeni IP-ne qe ju shfaqet ne ADDRESS BAR te shfletuesit (aty ku zakonisht e shkruani adresen e web-faqeve qe ju deshironi) dhe nese keni fat Facebook do te hapet. Kjo nuk do te thote qe do te funksionoj 100% sigurt sepse e gjitha varet nga IT Administratoret e vendit tuaj te punes.


Nëse keni diçka për të shtuar në temë ju lutem shkruani poshtë tek komentet.

Përgjigju

Email adresa nuk do të publikohet.

 1. Bisa_ks

  hahaha ja keni fut kot, cmd nuk lejohet shumicen e vendeve

 2. me kan vjedhur adresen u lutem me ndimoni di pasuordin e pare

 3. bukuroshe

  hahahahhaha huuhuhuhuhu

 4. fitoni

  ju lutem me zhbllokoni facebook

 5. Engji

  ku asht HAPI 4

 6. Luan

  qysh me zhblloku facebook se me kan blloku ma ktheni ju lutem me mirsjellje

 7. ben hasansj

  So Ta zhbllokoj kte adres

 8. LiridoOn Gashi

  Nuk hapet fare si me zhblloku

  • LiridoOn Gashi

   Ka8 muaj esht blloku dhe smun te hap fare

 9. anxhuela xoana

  Muka bllokuar emaili spimundem tahap julutem mendihmoni ju faliminderit per mir kuptimin

 10. albina

  Maaa zhbllokoni fbn juu lutemm

 11. AltinB.xhema

  Me zhblluku ket fb

  • AltinB.xhema

   Zhbllokomna ket fb se ma kan vjedh do magjup

 12. besa selimi

  besa selimi