Qysh me përgaditë toptha me reqel ftoi?

Përbërësit:

  • 500 gram biskota të bluara
  • 1 margarinë
  • 100 gram sheqer pluhur
  • 1 lugë kakao
  • 100 gram arra
  • 1 ve
  • 3 lugë reqel
  • 3 lugë rum.

Në masën e biskotave shtohet të gjitha përbërësit duke i përzier mirë derisa të bëhet një masë e njëllojtë.

Nga masa e përgaditur formohen toptha.

Kalohen topthat në qokollatë të shkrirë e pastaj në arra të bluara dhe lihen në një vend të freskët për disa orë.

toptha me reqel ftoi

 

Qysh me përgaditë kurora me arra?

Qysh me përgaditë tullumba?