Qysh me përgaditë pesto?

Përbërësit:

  • 2 gota borzilok të freskët
  • 2 thelpinjë hudhër
  • 1 gotë vaj ulliri
  • piper
  • kripë
  • 100 gram parmezan
  • 2 lugë arra.

Në blinder vendoset borziloku, hudhra dhe arrat.

Shtohet vaji i ullirit gradualisht dhe vazhdohet të përzihet derisa të bëhet masa e njëllojtë.

Shtohet kripë dhe piper sipas shijes.

Shtohet parmezani dhe përzihet.

Qysh me përgaditë domate të mbushura me ton?

Qysh me përgaditë trofte të mbushur me këpurdha?