Qysh me përgaditë maskë për fytyrë të thatë?

Përbërësit:

  • ½ avokado
  • 2 lugë mjaltë
  • 1 lugë vaj kokosi.

Kjo maskë është shumë efektive për lëkurë të thatë dhe lëkurë që qërohet.

Avokado dhe vaji i kokosit i sigurojnë lëkurës butësi, ndërsa mjalti shëron zonat e qëruara.

Qërojmë avokadon dhe e shtypim në forë pureje me anë të pirunit derisa të bëhet masë e butë.

Shtoni pastaj përbërësit e tjerë dhe përzieni.

Aplikojeni në fytyrë dhe shpërlahet pas 15 minutash.

maske

Qysh me i ditë ushqimet që mbajnë lëkurën e pastër gjatë ftohtit?

Qysh me shtu volumin e buzëve në mënyrë natyrale?