Qysh me përgaditë bishtaja të ziera?

Përbërësit:

  • 1 kg bishtaja të gjelbra
  • 1 gotë supë katrore
  • 50 gram proshutë
  • 1 lugë gjalpë
  • 2 qepë
  • 3-4 domate
  • kripë
  • piper.

Bishtajat lahen mirë, u priten majat dhe bishtat.

Ndahen në disa pjesë të barabarta dhe zihen në supë afro 30 minuta.

Veqmas fërgohen qepët e prera në rrathë derisa të zverdhen.

Shtohen domatet e qëruara dhe të prera në 8 pjesë për tu fërguar bashkë me qepët.

Kullohen bishtajat dhe duke i përzier u shtohet qepët, proshuta dhe domatet.

Kripohen, piperosen dhe shërbehen me mish të pjekur ose pulë.

Qysh me përgaditë domate të mbushura me ton?

Qysh me përgaditë trofte të mbushur me këpurdha?