qyshmetro-join-our-family

Qysh Me Aktivizu GPRS ne Vala?

Si aktivizohet GPRS?

GPRS aktivizohet përmes njërës nga zgjedhjet e mëposhtme:

• Regjistrimit online në www.valamobile.com/gprs;
• Vizitës në Qendrën më të afërt të Kujdesit ndaj Konsumatorëve;
• Thirrjes në 555 për përkrahje në Qendrën e Thirrjeve.

Kërkesa për aktivizimin e shërbimeve GPRS në rast të mbingarkesës mund të zgjasë deri në 48 orë.

vala 4gSi konfigurohet GPRS?

Klikoni në  “Si të konfigurohet GPRS” në www.valamobile.com/gprs.

Gjeni llojin tuaj të telefonit mobil dhe ndiqni udhëzimet.

A mund të shkëmbehen SMS ose të bëhen thirrje gjatë përdorimit të GPRS?

Po, përveç gjatë shkarkimit.

 

Çka është Internet – GPRS?

General Packet Radio Service (GPRS) është shërbim i teknologjisë valore në telefoninë mobile i cili u ofrohet shfrytëzuesve të rrjetit GSM. Ka shpejtësi mesatare prej 56 deri 115 kbps dhe lidhje të vazhdueshme në internet, duke përdorur kanalet e rrjetit GSM.

Çka mund të përfitoni nga GPRS?

• Qasje në internet përmes telefonit mobil në çdo kohë dhe kudo që të jeni;
• Shfletimin e faqeve të ndryshme në internet;
• Shkëmbimin e postës elektronike;
• Bisedë përmes internetit;
• Transfer të të dhënave;
• Përdorimin e shërbimeve zbavitëse dhe aplikacioneve tjera.

A funksionon  GPRS në të gjitha llojet e telefonave mobilë?

GPRS mund të përdoret nga të gjithë telefonët mobil që e përkrahin këtë teknologji.

 

Ku mund të gjenden informata shtesë për GPRS?

Për informata shtesë vizitoni website-in tonë në:

www.valamobile.com/gprs ose thirrni 555 (falas) në Qendrën e Kujdesit për Konsumatorë.


Nëse keni diçka për të shtuar në temë ju lutem shkruani poshtë tek komentet.

Përgjigju

Email adresa nuk do të publikohet.

 1. Visar

  si mund ta lidhesh internetin ne vala

 2. Dili-wilf

  si mund ta lidhi internetin ne mobil

  • mirlind

   nokia em27

 3. besnik

  pershendetje me falni desha ta instaloj internetin ne telefon ju lutem me ndihmoni si ta instaloj internetin

 4. lulzim

  GPRS + 555

 5. egzon morina

  me lidh internetinn qysh duhettt

 6. sh.....

  ju luten me tregoni se si mundet njeriu me dal prej visaret.net.duhet te ket rugdalje po ju lutem me shkruni dhe me tregoni se si tung flm

 7. RAMIT

  HAJDE MTREGONI QYSH ME KONFIGURU TELIN PER INTERNET

 8. soner

  pe kerkoj internetin telefon

 9. arbnor bajraktari

  noli

 10. pershendetje si mundem me instalu mms-në

 11. pershendetje si mundem me instalu mms-in

 12. ahmet

  si mundem me aktivizu gprs ne telefon nokia 6300

 13. nuhi krasniqi

  te lutem me lidh me iternet se ju ma keni dergu mesazhin me u lidh po nuk po me ban e kaam telefonin (ajfon)

 14. vali

  ku me gjet tipin e telefonit

 15. zymeri

  tung
  si te konfigurohet ne tele.GPRS-ia se
  nuk ban

 16. arta

  pse nai keni qu kto msn

 17. lulzim

  qysh me aktivizu internetin e kam qu msn grps plus per aktivizim kam nokia model5230

 18. gzimi

  si ma lidh internetin me telefon modeli i tel.GT S5260 NUMRI I TEL.044824491

 19. Sejdi

  si duhet mi gjet sa minuta na kan met ne telefon ata minutat falas

 20. valon kika

  Si konfigurohet GPRS?

 21. E kam dergu ne 555 per intern esht kthy pergjigjja po me tujtje qka duhet te baj

 22. my telfon nokia c6-01 type rm-718

 23. mergimi

  qysh me lidh interentin ne numer te vales ne telefon?

 24. edi

  a mundem me bo thirje edhe jasht shtetit nese e bej telin romingg ,,edhe nese nuk mundem me njoftoni se si mund te bej nurmin e vales 044 roming per te kontaktuar vetem me ni numer jasht shtetit nese nuk jom e kjart ne kito pytje kerkoj falje

 25. gentrit

  qysh munde me konformu telefoni

 26. evin

  Si mund te deaktivizohet GPRS? E bej kete pyetje per arsye se jam mese e pakenqur me vala gprs, interneti eshte shume i ngadalshem dhe 5 euro ne muaj nuk mjafton edhe pse ndryshe thuhet ne webfaqen zyrtare. Pasi te harxhohen 500 MB, ne rast se ke kredi ne telefon, ti terhjek ato deri ne fund dhe ne momentin qe edhe kredia te harxhohet fillon te vijne sms prej 551 “CDO MINUT “mbi gjendjen e llogarise. Prandaj dua te deaktivizoj.

 27. Dafina

  Si mund te lidhesh internetin ne vala ?

 28. samir shabani

  si ta aktivizoj APN ne nokia 6700 slide

  • endri lika

   si mund te aktivizoj internet nokia 6300

 29. ahmet ademi

  tungi

 30. ylli

  si mund ta lidhesh internetin ne vala ne te gjitht telefonat

 31. Fehmi kosumi

  Pershendetje ju lutem me tregoni se si mind te lidhem ne Gprs vala

 32. gezime

  si me aktivizu 3g ne numrin vala

 33. Skender

  Interneti ne vala pom ban ama 3g jo qysh duhet me aktivizu

 34. Skender

  Interneti ne vala pom ban ama 3g jo qysh duhet me aktivizu iphone4s

 35. bilall

  Kompania ime KOSTT- Prishtine nga Vala 900 I ka telefonat per punetoret e vet ne nje pako te ashtuquajtur XXL.Me thuani ju lutem a ka mundesi kjo pako te ngritet ne nivelin e perdorimit GPRS online .
  Nese ka mundesi athere ju duhet te na e ofroni ate mundesi.
  Ju flm ne mirekuptim .

 36. Sulltan

  si mund te aktivizoj internetin ne vala mobil