Qysh me largu zbokthin?

Përbërësit:

  • 2 lugë sodë bikarbone
  • 1 lugë vaj ulliri.

Kombinojmë përbërësit në një enë.

Në flokë të lagura aplikojmë maskën dhe masazhojmë rrënjët për disa minuta.

Pas 5 minuta qëndrimi, shpërlajmë flokët dhe i lajmë me shampo.

Nëse nuk është eleminuar plotësisht zbokthi, do të jetë në sasi dukshëm më të vogël.

Përsëriteni maskën derisa të largohet plotësisht.

zbokthj

Qysh me i ndriçu flokët?