Qysh me i largu rrudhat?

Përbërësit:

  • Një lugë gjelle vaj ulliri
  • E kuqja e një veze
  • Një lugë gjelle mjaltë
  • Dy lugë gjelle vazelinë.

 

Përgatitja:

Zbuteni vazelinën për disa minuta me ndihmën e avullit të ujit.

Ky proces do të zgjasë disa minuta.

Më pas shtoni në vazelinë përbërësit e tjerë.

Përzieni mirë të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene dhe kremi juaj është gati!

Lyeni me të lëkurën duke i bërë masazh dhe pas 30 minutave mund ta hiqni kremin me letër të lagur.

rrudha

Qysh me apliku korrektorin në fytyrë në mënyrën e duhur?

Qysh me kriju deodorant natyral?