Qysh me largu kokëdhimbjen me kripë?

Kripa mbetet një zgjidhje e përsosur për lehtësimin e dhimbjeve të kokës, të cilat shkaktohen nga migrena.

Sidoqoftë, përveç këtyre, kripa e Himalajës edhe jua përmirëson sistemin e imunitetit, i balancon nivelet në enët e gjakut dhe e rikthen balancimin e elektroliteve dhe alkalinës në trup.

Përbërësit:

Gjysmë lugë gjelle kripë të Himalajës

– Gjysmë limoni

– Një gotë ujë

Përgatitja e këtij ilaçi është tejet e thjeshtë: shtrydhni lëngun e limonit në një gotë me ujë dhe shtojani kripën.

Këtë pije pijeni menjëherë dhe do t’i vëreni efektet lehtësuese.

Qysh me mbajtë dietë me lakra?

Qysh me mbajtë dietë shtatë ditore?