Qysh me hidratu lëkurën?

Janë disa maska hidratuese për fytyrën, të cilat mund të përdoren shpesh.

Një maskë e tillë është:
-½ kastravec i grirë
-1 lugë çaji mjaltë
-1 lugë gjelle lëng limoni.
Mjafton të miksoni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në fytyrë të pastër për 15 minuta dhe pastaj shpërlani.

hidratuese

Qysh me përgaditë maskë për lëkurën e thatë të kokës?

Qysh me i eleminu njollat në fytyrë?