Rafaello


Përbërësit:

  1. 300 gram arra kokos
  2. 1/2 kg sheqer
  3. 400 gram qumesht pluhur
  4. 250 gram margarin
  5. 2 vanilin sheqer
  6. 2 filxhana caji uje
  7. lajthia sipas deshires

Gatimi:

2 filxhana uji i vendosim ne nje tenxhere dhe e lejme zieje . I hedhim margarin ,sheqerin pasi te zieje dhe e heqim nga zjarri .I shtojme qumeshtin pluhur e perziejme prap me mikser ,ne pas i shtojme edhe arra kokosin ,vanilin sheqerin prap e perziejme me mikser mire .Masa duhet te qendroj ne frigorifer 2 ore dhe pastaj i bejme toptha ku seciles ia vem nga nje lajthi .

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Qysh me përgaditë gurabi me susam?