Qysh me i zbutë duart për 1 minutë?

Me këtë skrab  të thjeshtë, duart tuaja do të jenë 10 herë më të buta në vetëm 1 minutë.

Përbërësit:

  • 1 lugë vaj ulliri
  • 1 lugë sheqer.

Vaji i ullirit zbutë dhe hidraton qelizat e lëkurës.

Sheqeri largon qelizat e vdekura të lëkurës.

1-minut-2

1.Vendosni sheqerin në shuplakë të dorës dhe shtoni vajin mbi sheqer.

2.Përzieni  dhe masazhoni duart dhe gishtërinjtë për 30 sekonda.

3.Lejoni  skrabin të qëndroj në duar për 30 sekonda të tjerë dhe pastroni duart.

 

1-minut

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?