Qysh me i zbardhë dhëmbët në kushte shtëpiake?

1.Me një përqindje të lartë të acidit folik, luleshtrydhet në mënyrë natyrale ndihmojnë në largimin e shtresës së krijuaj dhe pastrojnë e zbardhin dhëmbët.

Krijoni një pastë duke shtypur luleshtrydhen dhe duke i shtuar një sasi të vogël sodë bikarbone.

Fërkoni dhëmbët me këtë pastë për 2 minuta dhe shpërlani.

Mirëpo, nëse nuk dëshironi të përdorni këtë metodë, e gjitha që duhet të bëni është të hani sa më shumë luleshtrydhe, por në fund gjithmonë lani dhëmbët.

zbardhja e dhembeve 1

2.Sipas një studimi të kryer, nëse aplikoni një sasi të vogël vazeline 100% të pastër në dhëmbë pasi ti keni pastruar ata, ju do të parandaloni zverdhjen e dhëmbëve si dhe njollat që krijohen nga ushqimi.

zbardhja e dhembeve 2

3.Uthulla e mollës përmban enzime dhe minerale të cilat mund të largojnë njollat e verdha nga dhëmbët tuaj.

Kombinoni 2 lugë caji me uthull molle në ¼ e gotës ujë dhe shpërlani gojën me këtë masë për 20 sekonda.

zbardhja e dhembeve 3

Qysh me i ditë shenjat paralajmëruese të atakut kardiak?

Qysh me luftu alergjinë në mënyrë natyrale?