Qysh me i trajtu venat e zgjeruara?

1.Uthulla e mollës përmirëson qarkullimin dhe zvogëlon ‘venat-merimangë’.

Duhet vetëm garzën, leckën e pambukut apo pelenën ta lagni me uthullën e mollës dhe ta shtrieni mbi venat e dhimbshme.

Mbani 15 – 20 minuta.

E përsëritni proçesin dy herë në ditë për një muaj.
venat 1

2.Krema dhe vajra nga gështenjat e egra mund t’i gjeni në barnatore, por mund ta përgatitni edhe në shtëpi. Nëse përdorni ekstrakt të gështenjave disa nga ekspertët rekomandojnë 200 mg në ditë.

venat 2

3.Ushqimi mund të ketë ndikim të madh në probleme me venat.

 Nëse keni kapsllëk, për shkak të mungesës së fibrave, paraqitet presion në stomak, që pengon qarkullimin e rregullt të gjakut deri te këmbët.

Kjo natyrisht, me kohë i dobëson venat, ashtuqë vie deri te zgjërimi i tyre, dhimbjeve, kurse te disa njerëz edhe paraqitja e hemoroideve.

venat 3

Qysh me i ditë shenjat paralajmëruese të atakut kardiak?

Qysh me luftu alergjinë në mënyrë natyrale?