Qysh me tonifiku lëkurën?

  • Përbërësit:
    -1 lugë çaji mjaltë
    -2 lugë gjizë
    -disa pika të vaj bajame

Kombinoni të tre përbërësit deri sa të realizoni një masë brumi dhe aplikojeni në fytyrë.

Lëreni maskën të veprojë për 30 minuta dhe më pas shpëlajeni më ujë të ngrohtë.

Në qoftë se lëkura juaj është shumë e ndjeshme, shpëlajeni fytyrën me çaj kamomili.

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?