Qysh me shtu volumin e buzëve në mënyrë natyrale?

Kjo është receta për rritjen e buzëve në mënyrë natyrale:

  • vazelinë
    vaj kanellë
    buzëkuq

Merrni një kavanoz të vogël dhe vendosni një lugë vazeline në të.

Shtoni 2 – 5 pika vaj kanellë.

Sipas dëshirës mundeni ta përzini pak buzëkuq në masën e krijuar për ngjyrë.

Por në këtë recetë duhet të keni kujdes, sepse vaji i kanellës djegë shumë, prandaj në fillim përdorni më pak pika.

Dhe nëse doni që kjo këshillë të ketë efektin e saj lyeni buzët çdo natë para gjumit, dhe besoni do të zgjoheni me buzë të fryera.

 

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?