Qysh me ruajtë freskinë e luleve më gjatë?

Freskia e luleve mund të ruhet në disa mënyra të ndryshme.

1.Shtoni aspirinë në ujin e luleve në vazo.

Shtypni një tabletë dhe shtojeni në ujë duke e përzier derisa të tretet.

2.Shtoni një monedhë bakri, dhe një gotë sheqer.

3.Alternativë tjetër është shtimi i uthullës në vazon me lule.

Kombinohen 2 lugë uthull me 2 lugë sheqer dhe shtohen në ujë për të ruajtur freskinë e luleve sa më gjatë.

Qysh me i tha petalet e trëndafilave?

Qysh me përgaditë lule dekoruese për pije?