Qysh me i riparu flokët e dëmtuara?

Për të riparuar flokët e demtuara nga zbardhuesi, apo vetëm nga fenirimi apo drejtimi i tyre sygjerohet maska e përgaditur me vetëm 3 përbërës:

  • Gjysmë gote jogurt
  • 1 lugë mjaltë
  • 1 lugë uthull molle.

Në një enë vendosni jogurtin, duke shtuar mjaltën dhe uthullën e mollës.

Uthulla e mollës në këtë maskë do të ketë efekt të dyfishtë, riparimin e flokut si dhe largimin e yndyrës së tepërt.

Maska e përzier mirë duhet të aplikohet në rrënjë të flokëve dhe në gjatësi.

Mbahet maska për 20 minuta, dhe pastaj lahen flokët me ujë të vakët.

maske per floke

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?