Qysh me i riparu flokët e dëmtuara?

Përbërësit:

  • 2 gota caji qumësht
  • 2 lugë mjaltë

 

Për përgaditjen e kësaj maskë qumështi duhet të jetë i ngrohtë.

Prandaj, ngrohni qumështin dhe pastaj shtoni mjaltën duke përzier mirë derisa të shkrihet mjalta.

Masazhoni flokët dhe lëkurën e kokës.

Lihet të veproj për gjysmë ore dhe shpërlahet.

riparim

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?