Qysh me rikthy shkëlqimin e lëkurës?

Përbërësit;

3 lugë qumësht

1 lugë lëng limoni

1 lugë hudhra të shtypura

Në një enë shtoni përbërësit me rradhë.

Merrni hudhrat heqni levozhgen dhe shpejt i shtypni mirë.

Hidhni dhe hudhrat tek pjesa tjetër ku janë dy përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë deri sa të jenë shkrirë me njëri-tjetrin.

Vendosni masken në fytyrë dhe e lini deri sa të thahet.

Kjo maskë e përgatitur në shtëpi është shumë efektive, si dhe do t’ju ndihmojë t’i riktheni në mënyrë natyrale shkëlqimin fytyrës suaj.

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?