Qysh me rikthy shkëlqimin e flokëve?

Përbërësit:

  • Vaj ulliri
  •  E verdha e vezës.

Përzierja e të gjithave bashkë shërben edhe si një lloj pilingu, i cili ndihmon në pastrimin e skalpit, por edhe ruan ngjyrën.

Receta: Përzini dy të verdha vezësh me dy lugë vaj ulliri, pastaj holloje përzierjen me një gjysmë gote ujë.

Të gjithë masën, pasi ta kesh përzier mirë, përhape në të gjithë lëkurën e kokës.

Mbaje për afro 15-20 minuta dhe pastaj laji flokët si zakonisht.

vajj

Qysh me largu ngjitësin nga lëkura?

Qysh me i ditë ushqimet që përmirësojnë tretjen?