Qysh me rikthy shëndetin dhe shkëlqimin e flokëve?

1.Për të patur flokë me shkëlqim, provoni limonin dhe uthullën.

Në ujin e shplarjes së fundit hidhni lëngun e gjysëm kokrre limoni ose një lugë gjelle uthull : flokët do të shkelqejnë! 

  1. Për flokë të celët: kamomil, ndërsa për flokë të errët: çaj i zi.

Përbërsit aktiv të kamomilit i japin flokut bjond një reflex të artë dhe i theksojnë tonalitetin e ngjyrës, ndërkohë për ata që kanë flokë të errët, mjafton të shplajnë flokun e tyre me çaj të zi dhe refleksi i flokut do të marr ngjyrën e gështenjës. 

  1. Për ti dhënë jetë flokëve të dëmtuar: vaj ulliri

Vaji i ullirit është një përbërës shumë i mirë për flokët e dëmtuar.

Ai ndihmon në rigjenerimin e majave të flokut por është dhe shumë efikas në rastet e zbokthit.

Happy blonde woman with copy space for your text isolated on gre

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?