Qysh me rikthy elasticitetin e lëkurës?

Përbërësit:

  • 1 domate
  • 2luge vaj ulliri
  • 2 luge sheqer.

Në një enë vendosni vajin e ullirit.

Shtoni sheqerin, dhe në fund shtoni pjesën e brendshme të domates.

Përzijeni maskën dhe aplikojeni në fytyrë.

Masazhoni lëkurën për disa minuta dhe shpërlani pas 15 minutash.

elasticiteti

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?