Qysh me përgaditë sirup kundër kollit?

Përbërësit:

  • 1 gotë e gjysmë mjaltë organike
  • Gjysëm gote vaj ulliri ekstra të virgjër
  • 1 deri në 5 limonë

Të gjithë përbërësit përzieni mirë dhe vendosini në shporet për t’i zier.
Pas zierjes, largojini nga zjarri dhe leni që të ftohen në temperaturë të dhomës, e pastaj derdheni lëngun e krijuar në një kavanoz të thatë dhe të pastër, të cilin do ta ruani pastaj në frigorifer.

Nga një lugë të këtij sirupi merreni disa herë brenda ditës, sipas nevojës.
Sapo të vëreni që mund të jeni ftohur, merreni nga një lugë (apo më shumë) të këtij sirupi në ditë.

Sick man lying on sofa in living room

 

Qysh me i ditë shenjat paralajmëruese të atakut kardiak?

Qysh me luftu alergjinë në mënyrë natyrale?