Qysh me përgaditë sallatë me mish viqi?

Përbërësit:

  • 200 gram mish viqi të zier
  • 100 gram këpurdha
  • 2 tranguj turshi
  • 1 qepë
  • ½ tube majdanoz
  • ½ luge mustardë
  • Uthull
  • Kripë
  • Piper
  • Vaj.

Mishi pritet në pjesë të vogla.

Shtohet këpurdhat e prera hollë.

Shtohet edhe trangujt e prerë në rrathë.

Pasi përzihen kto shtohet qepa, majdanozi i grirë , uthulla, vaji, kripa, piperi dhe mustasrda.

Përzihet mirë dhe servohet.

Qysh me përgaditë sallatë me misër?

Sallatë me tranguj, mentë dhe djath